Zapotrzebowanie na analizy statystyczne i usługi obliczeniowe

Rosnące zapotrzebowanie na analizy statystyczne i pomoc obliczeniową.

Rosnące trendy związane z  rozwojem branży analiz statystycznych wynika z faktu, że coraz więcej firm, instytucji i ludzi przekonuje się co do skuteczności decyzji podejmowanych na podstawie statystyki. Obłędnie podejmowane decyzje eksperckie nie mają sobie równych w kontekście zimnej i bezosobowej analizy statystycznej danych. Firmy i instytucje chętnie polegają na statystycznych analiza ze względu, że wspomagają one podejmowanie decyzji o ludziach, klientach i produkcji. To analizy statystyczne stoją na straży udzielania spłacających się kredytów i pożyczek (ryzyko kredytowe/scoring kredytowy), to analizy statystyczne wiążą się z szybszą obsługą klientów (lead scoring) oraz ich przygotowaniem jako potencjalnych osób które mogą coś kupić. Firmy wywęszyły, że mogą zrobić ze statystyki biznes. Szefowie firm uświadomili sobie, że statystyczne przetwarzanie danych jest usprawnieniem w kwestii poszukiwaniu igły w stogu siana. Dzięki temu mogą zaoszczędzić więcej pieniędzy np. celowemu asygnowaniu zasobów na daną grupę klientów (dzięki statystycznej segmentacji) lub więcej zarobić dzięki statystycznej kontroli procesów produkcyjnych. W perspektywie małych liczb występujących w małym sklepiku, analiza statystyczna nie ma tak wielkiego znaczenia. Niemniej w sklepie internetowym lub u dealera samochodów statystyka i analiza danych ma przeogromne znaczenie strategicznego i inteligentnego podejmowania kluczowych i wartościowych decyzji. Widzimy różnice w wykorzystaniu analiz statystycznych? Niestety tak. Jest zauważalna gołym okiem. Oczywiście mogą się zdarzyć małe sklepiki np. dealer narkotyków którego moce przerobowe są o wiele wyższe pod względem ilości klientów niż stereotypowy sklepik, niemniej trzeba zrozumieć, że w przedsięwzięciu statystycznym ważny jest volumen skali. Niezbędne są ilościowe wystandaryzowane dane, dzięki którym algorytmy statystyczne będą w stanie się wyuczyć i ekstrapolować wiedzę na inne przypadki. Tylko dzięki spełnieniu kryterium ilościowego w kontekście danych możemy produkować maszyny statystyczne dzięki którym będzie można podejmować rozsądne decyzje lub automatyzować decyzje związane z prowadzonym biznesem.

Częste analiza statystyczne wykorzystują instytucje państwowe np. Lasy Państwowe które wykorzystują je do analizowania stanów lasów swoich dyrekcji oraz całkowicie innych obszarów zalesionych.

Instytut badania lasów zajmuje się co roczną diagnozą stanu lasów dyrekcji lasów państwowych oraz lasów ogółem. Bierze on pod uwagę drzewa liściaste oraz iglaste w celu dokonywania diagnozy stanu gospodarki leśnej. To dzięki ilościowym analizom statystycznym możliwe jest alarmowanie o spadku jakości lub ubytku materii leśnej. Coroczna diagnoza statystyczna stanu lasu jest niezbędnym elementem gospodarowania zasobami państwa w kwestii leśnej. Bez takich badań, a w szczególności bez poddawania analizom statystycznym wyników defoliacji drzew nie było by możliwe zarządzanie zasobami leśnymi. Władze bez takich czynności mogłoby narazić państwo oraz obywateli na dokuczliwe i nawet bardzo dramatyczne w skutkach niszczące oddziaływanie przemysłu. Tylko i wyłącznie gospodarowanie zasobami leśnymi w tak rozsądny sposób jak coroczna diagnoza i analiza statystyczna zebranych wyników stanu lasów zapewnia optymalny rozwój lasów oraz ich rozsądne wykorzystanie w przemyśle. Ponad to dzięki takim diagnozom i analizom danych jest możliwe strategiczne planowanie rozwoju lasów i zapewnienie w ten sposób ludziom życia w przyjaznym środowisku które ma oddziaływanie zdrowotne i sprawia, że rozwój techniczny oraz gospodarka nie jest takim utrapieniem. Zdrowe zasoby leśne to zdrowy rozwój społeczeństw i życie w zgodzie z naturą. To, że człowiek przejął w zasadzie władze nad naturą i życiem nasadza na nim wielką odpowiedzialność za gospodarowanie tymi zasobami, które w zasadzie są zawsze odnawialne, ale jest to kosztowna i wymagająca czasu sprawa. Podziękujmy teraz analizom statystycznym i metodom statystycznym w sprawowaniu kontroli nad rozwojem lasów i przyrody. Ważne, że raportami dla lasów państwowych i ich analizą statystyczną opiekuje się firma Metodolog.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *