Wandoo – co trzeba wiedzieć?

Wandoo co raz bardziej wzmacnia swoją pozycję wśród dostępnych chwilówek online. Elementem, który wyróżnia tą firmę jest wysoka maksymalna kwota pożyczki – 5000 złotych. Oprócz tego darmowa usługa do 2500 złotych z 30 dniowym terminem spłaty. Czym jeszcze się charakteryzuje? 

Brak weryfikacji w BIK

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej gromadzi wszystkie dane odnośnie historii kredytowej z ostatnich 5 lat. Większość parabanków sprawdza tam swoich potencjalnych klientów. Wandoo wyróżnia się na tym tle, ponieważ nie weryfikuje usługobiorców w BIK. Zagląda natomiast do KRD (Krajowego Rejestru Dłużników), poprzez wysłanie tam danych klienta podanych w formularzu.  Wpis w KRD nie przekreśla pozytywnej decyzji, dlatego że Wandoo podchodzi indywidualne do każdego usługobiorcy. Dodatkowo dane pożyczkobiorcy mogą być poddane weryfikacji w BIG InfoMonitor i ERIF celem sprawdzenia historii zadłużenia.

Brak spłaty pożyczki na czas w Wandoo – czym to grozi?

Brak spłaty zobowiązania w terminie może przysporzyć sporo kłopotów. Jeśli pożyczkobiorca nie płaci to z automatu uruchamiany jest proces windykacyjny. Parabank może zgłosić sprawę do sądu, a ten przydzielić dłużnikowi komornika. Ponadto klient zostanie wpisany do rejestrów osób zadłużonych. Utrudni to zaciągnięcie kolejnych zobowiązań.

Znacząca ilość firm pożyczkowych weryfikuje większość rejestrów dłużników, dlatego warto dbać o dobrą historię kredytową. By w przyszłości nie wystąpiły trudności w otrzymaniu pożyczki, tudzież zakupów towarów na raty.

Źródło informacji: https://creditnow.pl/chwilowki/wandoo/