Program do fakturowania VAT

W wielu przedsiębiorstwach konieczne jest korzystanie z odpowiedniego oprogramowania. Jednym z nich jest program do wystawiania faktur, który bardzo korzystnie sprawdza się zwłaszcza tam, gdzie tego typu dokumentów drukuje się dość sporo.

Darmowy czy płatny?

Obecnie na rynku jest bardzo wiele programów, które mają pomagać w szybkim i pozbawionym błędów drukowaniu dokumentów. Do wyboru są bezpłatne wersje jak również wiele płatnych, wybór zależy w głównej mierze od zainteresowanego nimi kupującego. Bezpłatne wersje najczęściej mają dość okrojone możliwości, dlatego też nie w każdym przedsiębiorstwie dobrze się będą sprawować. Bywa, iż firmy zajmujące się wykonywaniem oprogramowania oferują możliwość rozszerzenia funkcjonalności programów darmowych przez wykupienie opcji dodatkowych. Jednakże niezwykle dużo przedsiębiorstw decyduje się od razu na komercyjne wersje programów do faktur, uznając że oferują one nie tylko więcej opcji, ale też mają o wiele lepsze wsparcie techniczne jak również wykonywane na czas aktualizacje.

Program na indywidualne zamówienie

Znacznie częściej oprogramowanie do wystawiania faktur wykonywane są na indywidualne zamówienie przedsiębiorstw. W takiej sytuacji najczęściej ważnym czynnikiem jest falt, by był on jak najlepiej zintegrowany z systemem magazynowym oraz sprzedażowym konkretnej firmy, co umożliwia bezproblemowe aktualizowanie stanu produktów w trakcie wystawiania dokumentu. Obecnie koszty związane z realizowaniem tego typu programu na indywidualne zamówienie są bardzo niskie, ze względu na coraz większą ilość firm, które się tym zajmują.

Jakie funkcje powinien mieć program do fakturowania

Dobre oprogramowanie do fakturowania musi posiadać kilka funkcji, które umożliwiają korzystanie z niego bez kłopotów. W pierwszej kolejności powinien zapamiętywać dane kontrahentów, dla których wystawiane są faktury. Dzięki temu można uzupełnić miejsca odszukując klienta po numerze NIP, adresie czy nazwie. Dobrze, jeżeli daje także możliwość podglądu wszystkich dokumentów wystawionych dla danego kontrahenta. Obecnie także istotną kwestią jest to, by program umożliwiał bezproblemowe archiwizowanie danych, zgodnie z aktualnie panującymi przepisami w kwestii danych osobowych.

Program do faktur http://szybkafaktura.pl/