Poczta firmowa – co i jak?

W przypadku wybierania poczty bardzo często pojawia się problem z doborem odpowiedniego rozwiązania. Szczególnie wtedy, kiedy chodzi o pocztę firmową. Firmowa poczta ma to do siebie, że powinna być utrzymywana na serwerze, na którym utrzymywana jest firmowa domena. 

Podpięcie poczty firmowej

Taka poczta powinna być podpięta pod serwer tej domeny i jej rozszerzenie powinno mieć adres domeny. Przed rozszerzeniem, dokładnie przed symbolem małpy powinny się znaleźć informacje wybrane przez dział IT. Tutaj możemy postępować na różne sposoby, mianowicie tytułować pocztę jako kontakt, sklep bądź też na inne sposoby. W większości przypadków zastosowanie ma tytułowanie adresu pocztowego imieniem i nazwiskiem lub imieniem i nazwiskiem osoby, do której kierujemy wiadomość. Oczywiście tytułowanie danego adresu pocztowego nie jest tutaj najważniejsze, w głównej mierze chodzi o kwestie podpięcia poczty do serwera i jednocześnie też jest parowanie jej z domeną. Firmowa poczta zawsze powinna być podpięta pod domem, aby maile, które docierają na dany adres, nie były odrzucane.

Reguły działania poczty

Tutaj trzeba ustanowić konkretne reguły filtrów antyspamowych oraz ogólne reguły wysyłania i odbierania wiadomości. Ważne jest przede wszystkim to, aby serwer poczty identyfikował dany adres z domeną i przekierował konkretną wiadomość na właściwy adres pocztowy. Gdy w obrębie domeny zakładamy wiele rozszerzeń, należy wszystko tak ustawić, aby odpowiednie filtry przerzucały wiadomości do konkretnych poczt. Bardzo ważne jest, by cała poczta, która zainstalowana jest na serwerze, została zabezpieczona odpowiednim protokołem szyfrowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *