Jak uzyskać certyfikat SSL za darmo?

 

Certyfikat SSL służy do tego, by możliwe było zaoferowanie odwiedzającym naszą stronę bezpiecznego połączenia, w którym transmisja będzie szyfrowana. Dzięki temu takiego połączenia nie będzie dało się podsłuchać, a więc nie będzie możliwości przechwycenia danych przez osoby postronne, na przykład hakerów. Jednak na początku trzeba taki certyfikat otrzymać. Jak uzyskać certyfikat SSL bez opłat? Właśnie o tym postanowiliśmy napisać dzisiejszy poradnik.

Początkowo trzeba zastanowić się nad tym w jaki sposób w ogóle odbywa się certyfikacja. Otóż certyfikat jest specjalnym dokumentem, który zawiera dane niezbędne do zaszyfrowania i odszyfrowania danych. Muszą więc posiadać go dwie strony – zarówno serwer jak i klient. Internauci mają certyfikaty zapisane w swoich przeglądarkach internetowych. Jednak w przypadku osoby, która dopiero chce założyć stronę, potrzebuje nowego certyfikatu i teraz właśnie spradzimy jak uzyskać certyfikat SSL za darmo, nie płacąc za to ani grosza.

Najpierw trzeba sprawdzić jakie firmy wydają certyfikaty. Jest ich kilka, przy czym pobierają one opłaty za wydawanie certyfikatów SSL indywidualnie. Jednak nie jest to problemem. Otóż jeżeli wybierzemy odpowiednie hosting WWW, to otrzymamy dostęp do SSL z gotowym certyfikatem w pakiecie. Wystarczy że umieścimy stronę na miejscu i to wszystko.

Jak widać wcale nie jest trudno uzyskać certyfikat SSL bez opłat. Musimy tylko trafić na odpowiedni hosting, co wcale nie będzie problematyczne, bo każdy kto oferuje certyfikaty bezpłatnie wraz z miejscem na stronę internetową zawsze mocno ten fakt reklamuje.

Sprawdź https://hostilla.pl/